לְאַט; המִדְבָּר
 

'פגישת חיים אחת הייתה זו שגרמה לי להרהר על מי שהפכתי להיות. הוא אמר לי שאני מפונקת ועירונית ולא מבינה מה אני מפסידה. במקום להלחם בו, זרמתי. התלכלכתי, ראיתי, למדתי ובעיקר השתחררתי. כי עצם זה שהפסקתי להלחם בו על מה שהוא אמר עלי ופשוט התמסרתי למשהו חדש הובילה אותי לגילויים שאהבתי. היום, הזכרונות החדשים שלי הם בזכות עצמי. הוא רק לימד אותי על האדמה והשמש וזה היה התפקיד שלו בחיי. הוא צדק, אגב, הייתי כל מה שהוא אמר.'

הגענו למדבר.

השקט טשטש אותי. נשמתי. השתתקתי. בפעם הראשונה בחיי, עצרתי. הסתכלתי אל ההרים, אל המונוכורמטיות הממכרת. כמה כח יש לגבעות החול האלה. מה קרה לי? ברחתי אליו בכל פעם שהרגשתי שהיצירתיות מתנגשת עם המציאות. ידעתי שהצבעים הנטרליים יקרקעו אותי ברגע. צבעים של כלום, של שקט, מרגשים אותי יותר מכל רעש.

המפגש עם המדבר עורר בי המון שאלות. מגרדות. מהדהדות. הן המשיכו לחזור ולהופיע בכל פעם בה ידעתי שאני לא הולכת בכיוון הנכון.

לפני כמה חודשים החלטתי לעשות צעד. לא צפוי. מטלטל. מעורר. התפטרתי מהעבודה והתחלתי לנשום. לא ידעתי לאן אגיע ומה אעשה אבל ידעתי שזה הדבר הנכון. הבנתי שהגיע הזמן לעצור הכל. להכיר את עצמי. לעצב את החיים.

אני קוראת לדרך שלי 'אמנות ההאטה' ומזמינה את כל מי שרוצה לעצב את חייו להצטרף אלי. מאחורי המילה "האטה" מסתתרת היסטוריה שלמה הדוגלת בהאטת קצב החיים. המילה "אמנות" באה להדגיש את משמעות הפרשנות האישית של כל אדם הנפגש איתה.

ההאטה שלי התחילה בזכות העדשה. המצלמה תמיד ידעה להכניס אותי לפרופורציות. המיקוד הוא באובייקט הקטן כאורח זמני בעצמת הבריאה. הצילומים בתערוכה יחשפו את תהליך הלמידה שלי בדרך להאטה ששינתה את עולמי.

התמונה לנצח תהיה ממוקדת בפריטים בודדים כדי לאפשר לכל אחד פרשנות אישית לחווית השקט. המדבר מתגלה אצל כל אחד בדרך אחרת – אני רק אבקש להביא אותו בצורה גולמית שמעוררת את המחשבות הרגועות והטובות ביותר. 

התערוכה מוצגת בבית חנה | שדרות בן גוריון 75, ת"א 

הכניסה חופשית 

התערוכה תחתם ב- 2.5.2019

מפגש גלריה ושיח על האטה יתקיים ביום שלישי, 23.4 בין השעות 11:00-12:00